در لیست بهترین کتاب های علمی جهان کدام کتاب ها قرار دارند؟ بهترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022) کدام کتاب ها هستند؟ جذابترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022) کتاب ها هستند؟ در لیست بهترین کتاب های علمی جهان (آپدیت 2022) کدام کتاب ها قرار دارند؟

در ادامه پاسخی جامع به این سوالات خواهیم داد،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

کتاب های علمی مخاطبان خاص خود را دارند. این دسته از مخاطبان همیشه دنبال کشف رازهای جهان هستی هستند؛ جهان چگونه به وجود آمده است؟ در فضا چه می‌گذرد؟ دنیای زیر آب چگونه است؟ کتاب‌های علمی برای این گروه نه فقط سرگرمی که چیزی جدی و مهم‌ هستند.

اگر از عاشقان دنیای چراها و چگونه‌های جهان هستید،معرفی کتاب امروز برای شماست تا با بهترین کتاب های علمی جهان آشنا شوید،همراه مجله اینترنتی ماهتوتا باشید.

نقطه آبی کم‌رنگ؛ چشم‌اندازی از آینده بشر در فضا

نقطه آبی کم‌رنگ
نقطه آبی کم‌رنگ

نویسنده: کارل ادوارد سیگن
مترجم (پیشنهاد کاربران): شهریار رضانیا
انتشارات (پیشنهاد کاربران): مازیار
تعداد صفحه: ۳۰۴

سفر به دنیای ناشناخته‌ها و کشف رمز و راز سرزمین‌های ناآشنا همواره از دغدغه‌های بشر بوده است.

حالا که زمین نقطه‌ای ناشناخته‌ ندارد که انسان از آن سر درنیاورده باشد، چه جایی بهتر از فضا و کهکشان‌ها که ظاهرا برای اکتشاف و جست‌وجو منبعی بی‌نهایت هستند؟ کارل ادوارد سیگن، پروفسور اخترشناسی و علوم فضایی و یکی از مشاوران ناسا، در این کتاب درباره وضعیت کره زمین، کهکشان‌ها، سیاره‌ها و آینده احتمالی فضا می‌گوید.

نام این کتاب از تصویر ثبت‌شده‌ زمین از فضا گرفته شده است، چراکه زمین از فضا به‌شکل یک نقطه آبی کم‌رنگ دیده می‌شود. پروفسور سیگن درباره هدفش از نوشتن این کتاب می‌گوید:

«موضوع کتاب این است که در دنیاهای دیگر، چه‌ چیزی در انتظار ماست. آن دنیاها درباره خودمان به ما چه خواهند گفت؟ اصلاً با درنظرگرفتن مشکلات اساسی که گونه ما با آن مواجه است، آیا عاقلانه است که به آن دنیاها برویم؟»

حتما بخوانید » کتاب شب های روشن

به‌ نظر می‌رسد که روی خشکی‌های زمین، دیگر جایی برای کاوش باقی نمانده است. کاوشگران قربانی موفقیت خود شده‌اند و اکنون خانه‌نشین‌اند.

حتما بخوانید » بهترین رمان های جهان

گودل، اشر، باخ

گودل، اشر، باخ از بهترین کتاب های علمی

نویسنده: داگلاس هوفشتاتر
مترجم (پیشنهاد کاربران): مرتضی خزانه‌داری، سروش ثابت، عبدالرضا خزانه‌داری
انتشارات (پیشنهاد کاربران): مرکز
تعداد صفحه: ۸۲۴

پروفسور هوفشتاتر در این کتاب پرمحتوا و تا حدی سخت‌خوان، دست به کار شگفت‌انگیزی زده است. او می‌خواهد با تحلیل آثار بزرگانی مانند گودل، اشر و باخ پُلی میان ذهن‌های این سه نابغه ایجاد کند.

او اعتقاد دارد که هسته مرکزی موسیقی باخ، ریاضیات گودل و طراحی‌های اشر چیزی مشترک است. آنچه این کتاب پرمغز را جذاب‌تر می‌کند طنازی و بازی‌ با کلمات نویسنده است که خیلی ذهن مخاطب را درگیر می‌کند.

حتما بخوانید » درمان افسردگی

آیا نباید معناهایی که انسان تصمیم می‌گیرد به رشته‌های ساخته شده از نمادهای بی‌معنا نسبت دهد به‌کلی بدون پیامد باشند؟

حتما بخوانید » بهترین کتاب های کمدی

تاریخچه تقریبا همه‌چیز

تاریخچه تقریبا همه‌چیز از بهترین کتاب های علمی

نویسنده: بیل برایسن
مترجم (پیشنهاد کاربران): محمدتقی فرامرزی
انتشارات (پیشنهاد کاربران): مازیار
تعداد صفحه: ۶۱۶

جهانی که در آن زندگی می‌کنیم پر از شگفتی‌هایی است که بسیاری از آنها را نمی‌دانیم. بیل برایسن در این کتاب سراغ شگفتی‌های پنهان در جهان هستی رفته است و پاسخ‌هایش را به‌زبانی ساده و بیانی جذاب نوشته است.

تنوع مطالب علمی مطرح‌شده در این کتاب و همچنین توضیح آنها به‌زبان ساده باعث شده است که تعداد زیادی از افراد مخاطب این کتاب باشند، از جمله مردم عادی.

اگر ذهن شما همیشه درگیر سؤالاتی درباره جهان هستی است و از خواندن کتاب‌های تخصصی و علمی فراری هستید، این کتاب مناسب شماست تا به پرسش‌هایتان به‌زبانی ساده پاسخ دهد. این اثر با توجه به زبان ساده‌اش می‌تواند یکی از بهترین کتاب‌های علمی برای نوجوانان هم باشد.

حتما بخوانید » بهترین رمان های کلاسیک

برای آنکه بتوانی اینجا باشی، تریلیون‌ها اتم سرگردان مجبور بوده‌اند به‌روش‌هایی حیرت‌انگیز و سرشار از لطف و محبت یک جا گرد هم آیند تا تو آفریده شوی. چنین گر